Audyt systemu udojowego VaDia to najlepszy sposób na znalezienie i wyeliminowanie słabych punktów w instalacji oraz procesie udojowym. Źle działające dojarki wpływają m.in. na wzrost komórek somatycznych w mleku, nawracające przypadki mastitis oraz zbyt długi czas doju. Te wszystkie problemy udaje się zredukować poprzez wprowadzenie zmian nie tylko w instalacji, ale też w rutynie doju i codziennej higienie pracy.VaDia zestaw startowy BIOFARMTECH

Jak przebiega audyt systemu udojowego?

Podczas audytu przyjeżdżamy do gospodarstwa, przeprowadzamy testy dynamiczne w trakcie doju z użyciem urządzenia VaDia, co daje dokładny obraz kondycji sprzętu i instalacji udojowej. Sprawdzamy dojarki pod względem technicznym m.in. wahania podciśnienia, wykrywanie pustodoju czy dopasowanie gum strzykowych do rozmiaru strzyków.

Analizujemy rutynę oraz procedury doju, dobrostan zwierząt, a także organizację hali udojowej. Wiele problemów omawiamy na miejscu, w dniu audytu. Po zebraniu wszystkich danych, przygotowujemy kompleksowy raport i indywidualne wytyczne, które następnie omawiamy z hodowcą. Służymy radą, odpowiadamy na pytania i proponujemy realne do wdrożenia rozwiązania. Koszt kompleksowego audytu poznasz przed zamówieniem usługi.

Na jakie pytania odpowiada audyt?
  1. Czy dojarka powoduje zapalenia wymion i nawracające mastitis w moim stadzie?
  2. Co nie działa poprawnie w sprzęcie i instalacji udojowej?
  3. Jak obniżyć komórki somatyczne w mleku?
  4. Co zmienić na hali udojowej i w rutynie doju, by poprawić jakość mleka?
  5. Czy występuje pustodój i jak go wyeliminować?

Hodowcy, którzy skorzystali z naszego doradztwa, zauważyli poprawę parametrów doju już po pierwszym miesiącu od audytu i zastosowaniu się do naszych rekomendacji. W efekcie udało się nie tylko podnieść jakość mleka poprzez obniżenie komórek somatycznych, jak i skrócić czas doju.

Dla kogo?

Audyt systemu udojowego VaDia kierujemy do hodowców, którzy borykają się z problemami związanymi z procesem doju i jakością mleka, takimi jak:

  • Powtarzające się zapalenia wymion, nawracające mastitis mimo leczenia weterynaryjnego.
  • Zbyt duża liczba komórek somatycznych w mleku.
  • Zbyt długi czas doju.
  • Pustodój.
  • Niespokojne i kopiące krowy.
  • Niewłaściwa praca dojarki.

Audyt to rozwiązanie również dla Ciebie, gdy rozwijasz swoją działalność, zaczynasz współpracę z nową mleczarnią i chcesz poprawić jakość mleka oraz zidentyfikować problemy, które mogą wpływać na produkt, który oferujesz.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Dlaczego warto sprawdzić dojarkę? Bo lepiej zapobiegać niż leczyć.

Sprzęt udojowy ma realny wpływ na parametry doju i jakość mleka. Dojarka ma codzienny kontakt z wymionami krów, co zwiększa ryzyko przeniesienia infekcji mastitis między zwierzętami. Ponadto problemy z dojarką, takie jak: niewłaściwe ciśnienie czy źle dobrane gumy strzykowe mogą przyczyniać się do urazów mechanicznych wymion, a także zaburzać codzienną pracę w trakcie doju.

Co więcej, testy statyczne nie dają obrazu kondycji dojarki i często nie wskazują na problemy, które ujawniają się w trakcie doju.

Napisz do nas

Choć przyjęło się, że dojarka ma wpływ na zaledwie 6% nowych zakażeń mastitis, to dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy sprzęt jest dobrze ustawiony i działa poprawnie. W praktyce dojarka powoduje więcej niż 20% nowych zapaleń wymion – jeśli w porę nie znajdziesz źródła problemu, wpadasz w zamknięte koło infakcji, rosnących kosztów leczenia i obniżenia jakości mleka.

Dlatego tak ważna jest kontrola systemu i sprzętu udojowego oraz utrzymanie prawidłowych parametrów doju.

Korzyści
Co otrzymasz w ramach zamówionego audytu?

  • Testy dynamiczne w trakcie doju (wykrywanie pustodoju, dopasowanie gum strzykowych, wykrywanie nieregularnych wahań podciśnienia).
  • Analizę higieny i rutyny doju.
  • Testy statyczne – ISO6690 (Test Pulsatorów oraz Test Spadków Podciśnienia). Test Systemu Myjącego – Slug, Test Restrykcji stanowiska udojowego.
  • Indywidualne doradztwo w zakresie rutyny i higieny doju oraz sprzętu udojowego.
  • Raport z analizą, danymi i rekomendacjami do wdrożenia.
  • Konkretne i realne do wdrożenia wskazówki, a także pomoc we wdrożeniu zmian m.in. poprzez polecenie serwisu instalacji udojowej.

Napisz do nas

Jak zamówić audyt krok po kroku?
1

kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo – omówimy problem i potrzeby.

2

ankieta

Wypełnij ankietę, którą otrzymasz od nas mailem. Twoje odpowiedzi pomogą nam przygotować się do audytu.

3

kosztorys

Zapoznaj się z kosztorysem i ceną audytu.

4

termin

Wybierz termin audytu.

5

audyt

Przyjeżdżamy w umówionym terminie i zaczynamy audyt od porannego doju.

6

raport

Pierwsze informacje i wytyczne otrzymasz od nas w dniu audytu, a pełen raport do 3 dni roboczych.

Masz pytania? Zadzwoń: nr tel. +48 602 750 811

Napisz do nas

FB IN

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Masz pytania?

    Zadzwoń lub napisz.